Šoreiz raidījuma fokusā - starptautiskā dokumentālo filmu festivāla "Artdocfest" atklāšanas filma - Ievas Ozoliņas jaunākā lente "Mana māte valsts", kura pirmoreiz satikās ar skatītājiem 3. martā.

Filmas "Mana māte valsts" galvenā varone ir Una, kura adopcijas ceļā tikusi šķirta no savas māsas Zanes un ir nolēmusi viņu uzmeklēt. Una ir pirmā persona, kura izmantoja Latvijas likumdošanas izmaiņas un bez tiesas procesa atguva savu dzimto identitāti. Atgūstot savu mātes dotu vārdu, Una arī uzzināja, ka viņai nav vis viena, bet gan četras māsas.

Kopā ar filmēšanas komandu Una devās savu māsu meklējumos, šķērsojot vairāku valstu robežas un kontinentus, kā arī saskaroties ar birokrātiskiem šķēršļiem, kuri brīžiem galveno varoni noveda līdz bezcerībai.

Ievas Ozoliņas iepriekšējie darbi - "Mans tēvs baņķieris" un "Dotais lielums: mana māte" - arī ir pievērsušies ģimenes tēmai, un "Mana māte valsts" savā ziņā simboliski noslēdz šo triloģiju. Filma ir tapusi kā kopražojums starp Latvijas filmu studiju "FA Filma" un Islandes studiju "Re Public", tās producente ir Madara Melberga, operators - Mārcis Slavinskis, bet komponists - Mikaels Linds.

Lai pastāstītu par filmas tapšanu, studijā viesojas filmas režisore Ieva Ozoliņa.