Janvārī Latvijas televīzijā un straumēšanas platformā “Tet” savu pirmizrādi piedzīvoja pirmais seriāls latgaliešu valodā - četras sērijas garā kriminālkomēdija “Fati”. Seriāls ir balstīts patiesos notikumos un stāsta par diviem skolotājiem, kuri spiedīgu apstākļu dēļ nolemj iesaistīties cigarešu kontrabandas biznesā, palīgos ņemot savu skolnieci Martu.

Seriāla “Fati” idejas autors un viens no producentiem (kopā ar Pīteru Ragaušu) ir mūziķis un vēsturnieks Arnis Slobožaņins, bet režisors - Daugavpils teātra aktieris Vadims Bogdanovs. Galvenajās lomās redzami Daugavpils teātra aktieri Māris Korsiets, Ritvars Gailums un Zanda Mankopa. Pārējās lomās iejutušies gan neprofesionāli aktieri un vietējie iedzīvotāji, gan tādi pazīstami aktieri kā Jurijs Djakonovs un Liena Šmukste. “Fati” operators-inscenētājs ir Konstantīns Simonovs, un seriāla kopproducenti ir Latvijas televīzija un “Tet”.

Par to, kā radās ideja veidot pirmo latgaliešu seriālu, ko tieši nozīmē “fati”, un kā seriālu uztver paši latgalieši, attālinātās sarunās stāsta Arnis Slobožaņins un Vadims Bogdanovs.