15. martā pirmizrādi piedzīvo Gata Šmita krimināldrāma “1906” - noslēdzošā programmas “Latvijas filmas Latvijas Simtgadei” filma.

1905. gada revolūcijas uzrāviens ir beidzies. Slepenpolicija ir tikusi galā ar lielāko daļu sociāldemokrātisko kaujinieku. Rīgā ir sācies vētrainais, bēdīgi slavenais 1906. gada novembris. Ierindas kaujinieks Pelēkais kopā ar saviem biedriem plāno pārgalvīgu uzbrukumu rūpnīcai, lai turpinātu cīņu. Tai pat laikā viņš satiek dekadentu dzejnieci Violetu - abus vieno romantizēta un revolucionāra pasaules uztvere. 

Filmas “1906” tapšanas procesā tika veikta ilgstoša vēsturiskā izpēte, lai radītu pamatu kaut kam jaunam - krimināldrāmas žanra filmai. Taču cik liela nozīme kino ir vēsturiskajai patiesībai un cik lielā mērā tādu vispār ir iespējams radīt? Kā uz ekrāna tika uzburta 1906. gada pasaule un cik daudz no tā laika ir saglabājies mūsdienās? Kā atšķīrās ikdienas priekšmeti, apģērbi un arī cilvēki? 

Mirkli pirms “1906” pirmizrādes uz sarunu par šiem un citiem jautājumiem aicinām filmas režisoru Gati Šmitu un tās galveno mākslinieku Rūdolfu Baltiņu.