Astoņpadsmitā kinolektorija “Tas, ko tu nedrīksti nezināt” sezona zem saukļa “Vienā taktī” apkopojusi sešus, hrestomātiskus un žanra attīstību formējušus mūziklus. Kopā ar lektorēm Martu Elīnu Martinsoni un Ditu Stalovsku, kā arī kuratori Daci Čauri aplūkojam lektorijā iekļautās filmas, sākot šo ceļojumu 1939. gadā, kad uz ekrāniem iznāca pasaulslavenais “Oza zemes burvis”, nonākot līdz pat 90. gadu vidum, kad tapa kulta filma “Rokija Horora šausmu šovs”.

Lektorija kuratore Dace Čaure mūziklu atzīst par nepelnīti nenovērtētu žanru, kuru skatītāji vai nu mīl, vai aktīvi nīst. Arguments, ko Dace dzirdējusi visbiežāk, ir: “realitātē neviens tā nedara” -  nesāk dziedāt un dejot ielas vidū. Liekas, šie noliedzēji piemirst – filmās vispār ļoti bieži notiek lietas, ko īstajā dzīvē nesastapt. Un tik augsta stilizācijas pakāpe, kāda tā ir mūziklā, pieprasa, lai skatītājs atmet skepsi un pieņem spēles noteikumus, kas atšķiras ne vien no dzīves, bet arī no citām kino formām. Mūzikla telpā ir iespējams jebkas – un tur arī slēpjas tā šarms”, stāsta kuratore.

No marta beigām līdz pat jūnija vidum būs skatāma spilgta, hronoloģiski, stilistiski un vizuāli izteikti atšķirīgu mūziklu izlase. Seansus ievadīs mūziklu aktrise Annija Putniņa, kino zinātniece Daira Āboliņa, kino pētniece Dita Stalovska, kino un teātra režisore Marta Elīna Martinsone, LKA Nacionālās Filmu skolas vadītājs Jānis Putniņš, varēsiet dzirdēt arī manus ceļavārdus Bolivudas mūziklu klasikas paraugam.