10. novembrī kinoteātrī Splendid palace projekta “Latvijas kods. Latvija šodien” ietvaros pirmizrādi piedzīvoja piecas jaunas dokumentālas īsfilmas. No 16. novembra tās skatāmas ceturtienu vakaros pulksten 19.30 LTV1. Pēc televīzijas pirmizrādes dokumentālo filmu izlase būs pieejama arī RePlay.lv

Televīzijas pirmizrādes atklāja režisora Andreja Verhoustinska filma “Runcis”, kas stāsta par trīs dzejoļu krājumu autoru Reini Runci, kurš jau 21 gadu ir piekalts gultai, bet turpina dzīvot radošu dzīvi.

23. novembrī būs skatāma Žaklīnes Zāberes-Gāgas iedvesmojošais stāsts par bērnību, cīņu pret garlaicību un radošo garu “Nāc ārā!”.

30. novembrī pie skatītājiem nonāks Ildzes Felsbergas debija - antropoloģiskā komēdija “Sliktie dzīvnieki”, kurā fiksētas zoodārza apmeklētāju pārdomas par “neglītajiem” dzīvniekiem.

7. decembrī filmā “Labāk nezīmē!” režisors Toms Upītis pievērsīsies Latvijas grafiti vectēviem - apvienībai “TDV”, bet programmu noslēgs otra debijas filma - Alekseja Beļicka “Umbra” 14. decembrī. Šī filma stāsta par gleznotāja Andra Eglīša un viņa domubiedru radīto brīvdabas mākslas telpu “Savvaļa”.

Par savām dokumentālajām filmām stāsta režisores Žaklīne Zābere-Gāga un Ildze Felsberga, filmas “Nāc ārā!” komponiste Sniedze Prauliņa, kā arī attālinātā sarunā - režisors Andrejs Verhoustinskis. Sarunājas Marta Elīna Martinsone.