Kino industrija allaž rūpējusies par plašu sezonālo filmu klāstu, kur Ziemassvētku filmas nav nekāds izņēmums. Latvijas Radio 3 "Klasikas" pārraide "Piejūras klimats" ielūkojas pirms vairāk nekā 70 gadiem tapušās filmas "Satiksimies Sentluisā" (1944) aizkustinošajā vēsturē.

Būdama viena no visu laiku skaistākajām Ziemassvētku filmām, Holivudas studijai "Metro-Goldwyn-Mayer" tā atnesa neiedomājami lielu peļņu, četras "Oskara" nominācijas, kā arī Amerikas Kinoakadēmijas speciālbalvu mazajai aktrisei Mārgaretai O’Braienai.

Būdama izteikti naiva un sentimentāla, krāšņa un butaforiska, smieklīga un aizkustinoša, šī filma ieņēmusi īpašu vietu kino skatītāju sirdīs jau kopš tās pirmizrādes 1944. gadā, bet viena no šīs kinolentes dziesmām - "Have Yourself A Merry Little Christmas" – kļuvusi par gluži vai himnisku Ziemassvētku melodiju.

Otrā pasaules kara izskaņā Holivudas studija "Metro-Goldwyn-Mayer" tolaik vēl mazpazīstamajam režisoram Vinsentem Minelli uzticēja veidot mūziklu ar Džūdiju Gārlendu titullomā.

"Filma pirmkārt ir svarīga pašiem amerikāņiem,” uzsver kinokritiķe un Holivudas zelta laikmeta pārzinātāja Zane Dzene.

"Tas ir viens no Holivudas skaistākajiem un oriģinālākajiem mūzikliem, kas aizsāka mūziklu zelta ēru, par ko jāpateicas producentam Artūram Frīdam.

Laikā, kad notiek Otrais pasaules karš, mainījušās arī Holivudas attiecības ar izklaidi. Kļuvis nepieciešams kāds brīnišķīgs eskeipisma piemērs – un tapa šis mūzikls.

Filmas režisors Minelli līdz tam bija uztaisījis divas filmas, un trešā filma ir viņa pirmā krāsainā filma – filmēšanas laukumā viņš sastop Džūdiju Gārlendu, vēlāk abi samīlas, apprecas, piedzimst Laiza Minelli, bet tas viss notiek vēlāk."

Vairāk un plašāk šeit!