"Piejūras klimata" otrās sezonas noslēguma raidījuma tēmu lokā: Kannu festivāla atmiņas, kur šogad startēja pat divas Latvijā tapušas filmas - Jura Kursieša "Oļegs" un somu režisora J.P. Valkeapē filma "Suņi nevalkā bikses", arī saruna ar kino kritiķi Dmitriju Rancevu, kura pēdējo desmit gadu laikā tapušo kinorecenziju izlase apkopota grāmatā "Meditācijas un precizējumi. Kinokritiķa versija". 

72. Kannu kinofestivāla lielākie akcenti šoreiz bija mērojuši garu ceļu - plašāko ažiotāžu pie sarkanā paklāja un rindās pirms seansiem radīja režisors, kurš pirms 25 gadiem saņēma "Zelta palmas zaru" par filmu, kas sen jau kā ieguvusi kulta statusu, - "Lubeni". Tas bija Kventins Tarantino, kurš ieradās uz festivālu kopā ar savas jaunākās filmas "Reiz Holivudā" aktieriem Bredu Pitu, Leonardo di Kaprio un Margo Robiju. Tomēr šogad "Palmas zars" pirmoreiz nonāca korejiešu režisora rokās - to saņēma Bons Cžun-ho par filmu "Parazīts", meistarīgi savērptu stāstu par trūcīgu ģimeni, kas prasmīgi pārņem varu pār kādas luksusa privātmājas iemītniekiem, līdz atklāj šokējošu noslēpumu turpat, mājā. Abas filmas redzēsim arī Rīgā. "Reiz Holivudā" ir stāsts par izbijušu vesternu zvaigzni un viņa triku dublieri, un tas nonāks uz kinoekrāniem jau augusta sākumā, bet korejiešu filma "Parazīts" tiks izrādīta oktobrī Rīgas Starptautiskajā kino festivālā. 

Lielākā Latvijas kino profesionāļu uzmanība Kannās bija pievērsta divām citām filmām - Directors’ Fortnight konkursā tika pirmizrādītas režisora Jura Kursieša spēlfilma "Oļegs", kas ļoti atzinīgi novērtēta dažādos starptautiskos medijos, kā arī vēl viens studijas Tasse film projekts, kopprodukcija ar Somiju "Suņi nevalkā bikses", kas pilnībā tika uzfilmēta Rīgā. Klātesošas Oļega pirmizrādē bija arī filmas producentes Aija Bērziņa un Alise Ģelze.

Raidījumā - Sonoras Brokas saruna ar "Suņi nevalkā bikses" režisoru J.P. Valkeapē. Abas viņa iepriekšējās filmas "Viesis" (2008) un "Viņi ir izglābušies" (2014), kas pirmizrādes piedzīvoja Venēcijas kinofestivālā, ir tikušas izrādītas arī pie mums. Pirmā - kinoforumā "Arsenāls", bet otrā jau Riga IFF programmā Nordic Highlights. Valkeapē trešā filma "Suņi nevalkā bikses" ir stāsts par vīrieti, kurš ar traģisko sievas nāvi cenšas samierināties, iepazīstot savas sāpju un izturības robežas sado-mazo sesijās.

14. maijā klajā nāca kino kritiķa Dmitrija Ranceva grāmata "Meditācijas un precizējumi. Kinokritiķa versija", kurā iekļautas gan kino recenzijas, gan intervijas, gan arī plaši izvērsta intervijas iecere jeb seši neuzdoti jautājumi režisoram Andrejam Zvjagincevam par viņa filmu "Nemīlestība".

Sonora Broka ar Dmitriju Rancevu tikās galerijas "Istaba" pusstāva mazajā, kinematogrāfiskajā istabiņā, kur kino kritiķis stāstīja, kā, režiju studējot, pārlieku aizrāvies ar filmu skatīšanos, un deva padomus, kāds paņēmiens derēs vislabāk,  lai lasītu viņa grāmatu.

Raidījums tapis ar Valsts Kultūrkapitāla fonda atbalstu.