Šī gada nogalē - 30. decembrī - savu simtgadi atzīmē kinoteātris “Splendid Palace”. Par godu apaļajai jubilejai 9. decembrī gaidāms īpašs notikums - tiks demonstrēta mēmā kino klasiķa Bastera Kītona filma “Šerloks Juniors”, kurai oriģinālmūziku sacerējis komponists Kārlis Lācis. Tā “Splendid palace” lielajā zālē tiks izpildīta kopā ar solisti Aiju Vītoliņu un citiem mūziķiem.

Kinoteātris “Splendid Palace” ir pirmā brīvstāvošā celtne Rīgā, kas celta tieši kā kinoteātris, un tā ir piedzīvojusi dažādas pārmaiņas - 1952. gadā to pārdēvēja par kinoteātri “Rīga”, un savu orģiniālo nosaukumu kinoteātris atguva tikai 2011. gadā. 1969. gadā tieši blakus kinoteātrim “Splendid Palace” tiek uzbūvēts kinoteātris “Spartaks”, bet 1998. gada pārbūvju rezultātā, abas ēkas tiek apvienotas un “Splendid palace” iegūst savu mazo zāli.

Par kinoteātra jubileju, jau paveikto un vēl plānoto, kā arī par īpašo svētku seansu stāsta studijas viešņa - kino vēsturniece un kinoteātra “Splendid Palace” mākslinieciskā vadītāja Daira Āboliņa. Sarunājas Marta Elīna Martinsone.