Decembra sākumā jubileju svin "Kino Bize", mazā kinomīļu oāze Elizabetes ielā, kur pie katra virsdrēbju āķīša gaitenī greznojas kāda režijas dižgara vārds un griestus rotā grezna lustra kā no Viskonti filmām, metot ažūras ēnas pār nelielo kino zāli. Tajā vietas ir tieši tik daudz, lai katrā seansā justos kā draugu lokā.

Šogad kinoteātris svin jau desmito gadu kopš dibināšanas, un svinību galvenais varonis būs neatkārtojamais un vienreizējais krāsu, temperamenta un drāmas virtuozs, spāņu režisors Pedro Almodovars. No 7. līdz 14. decembrim tiks izrādītas četras viņa filmas, tapušas laikā no 80. gadu beigām līdz tūkstošgades mijai. Jubilejas seansus papildinās īslekcijas, sarunas, raidieraksta “Mans draugs – kino cilvēks” organizēta viktorīna, dejas un kāda īpaša saruna par kinoteātru vilinājumu.

Šodien uz sarunu par to, kāds ir populārākā Eiropas režisora kino visuma kolorīts, varoņi un tēmas, kuri ir Almodovara iemīļotie aktieri, un par to, ar kādu nopietnības pakāpi skatīties viņa filmas, aicināti retrospekcijas veidotāja Agnese Lipska un kinoteātra "Kino Bize" vadītājs Māris Prombergs.