29. aprīlī kinoteātrī Splendid Palace notika Grieķijas, Latvijas un Francijas kopprodukcijas filmas “Klusa upe” pirmizrādes īpašais seanss ar radošo grupu.

Grieķu režisora Angelosa Francisa filma stāsta par jaunu grieķu pāri - Annu un Petrosu - kuri ir uzsākuši dzīvi Sibīrijā. Petrosu nomoka problēmas darbā, kā arī izrādās, ka Anna ir stāvoklī. Tā kā pāri jau kādu laiku nomoka intimitātes trūkums, Petross sāk Annu turēt aizdomās par krāpšanu. Tikmēr Anna satuvinās ar vietējo, fanātiski reliģisko kopienu, kura viņas bērnu uztver kā Dieva dāvātu brīnumu. 

Viens no filmas producentiem ir Tasse Film, un filmā līdzās grieķu aktieriem Andreasam Konstantinū un Katjai Gulioni redzami arī daudzi Latvijas aktieri - Indra Burkovska, Ivars Puga, Kaspars Znotiņš, Leonīds Lencs un citi. Filma “Klusa upe” saņēmusi arī 9 Grieķijas nacionālās kino balvas “IRIS” nominācijas - kā labākā otrā plāna aktrise ir nominēta Indra Burkovska, bet kā labākā māksliniece - Laura Dišlere. 

Par to, kā tapa šis projekts, par ko tieši stāsta filma “Klusa upe” un kāda bija šī kopdarba pieredze, intervijā Martai Elīnai Martinsonei stāsta Tasse Film producente Aija Bērziņa un aktieris Kaspars Znotiņš.