Šī gada pirmais raidījums veltīts britu režisora Toma Hūpera (“Karaļa runa”, “Nožēlojamie”) kino versijai par Endrū Loida-Vēbera mūziklu “Kaķi”.

Šis Tomasa Stērnza Eliota dzejā balstītais mūzikls astoņdesmitajos gados kļuva par vienu no lielākajām Brodvejas sensācijām. “Kaķi” joprojām ir ceturtais visilgāk spēlētais mūzikls Brodvejas vēsturē. 

16. decembrī pirmizrādi piedzīvoja režisora Toma Hūpera ekranizācija, kas līdzās jaunajiem “Zvaigžņu kariem” bija viens no pagājušā gada nogales gaidītākajiem kino notikumiem.

Taču gaidīto panākumu vietā studija Universal Pictures ir piedzīvojusi smagu izgāšanos - pagaidām filma starptautiskajā tirgū nav atpelnījusi pat pusi no tās budžeta.

Kādas ir ārzemju kritiķu un vietējo skatītāju domas par “Kaķiem” un kāpēc šis ambiciozais projekts neuzrunāja pat vislielākos mūziklu fanus? Kādi ir izaicinājumi, ar kuriem jārēķinās, ekranizējot iemīļotu skatuves mūziklu? Raidījums centīsies rast atbildes uz šiem un citiem jautājumiem, kā arī iepazīstinās klausītājus ar leģendārā mūzikla vēsturi. Stāsta Marta Elīna Martinsone.