2020. gads iesācies kino zīmē – nupat kā pasniegti Zelta globusi, ko piešķir Holivudas ārvalstu preses asociācija.

Arī Latvijas kinoteātros šobrīd skatāma pat divus apbalvojumus - kā labākā drāma un par labāko režiju - saņēmusī Sema Mendesa filma “1917”. Nominēta balvai bija arī Tomasa Ņūmena radītā filmas mūzika. Par Mendesa filmu sociālajos tīklos izteicies arī viens no īsnedēļas raidījuma viesiem, režisors Kārlis Lesiņš: “Esmu priecīgs, ka mans 2020. gads iesākās ar atgriešanos “1917” gadā.”

Bet no 10. janvāra kinoteātros startē paša Lesiņa pirmā pilnmetrāžas spēlfilma “Izmisums”. Režisors iepriekš saņēmis jau divas Nacionālā kino balvas “Lielais Kristaps” – 2016. gadā tapusī īsfilma “Konvertīti” tika novērtēta kā labākā studentu filma, bet gadu vēlāk īsfilma “Vectēva tēvs” - kā labākā debijas filma.

Lesiņa jaunākā filma tiek pieteikta kā mistiska drāma, kuras centrā ir savas identitātes meklējumi, kā arī iekšējā cīņa pašam ar sevi. Filmas galvenais varonis Gatis, kuru atveido Kaspars Zāle, cīnās ar depresiju un jūtas izdedzis. Viņš pārceļas no pilsētas uz bērnības māju laukos, kur uzjundītās atmiņas ar viņu sāk spēlēt nežēlīgus jokus - iedomas un realitāte vairs nav nošķirami.

Raidījumā uzklausām gan filmas režisoru Kārli Lesiņu, kurš savu debijas filmu veidojis, balstoties personīgajā pieredzē, gan producentu Dominiku Jermakoviču, bet pārraidi caurvij fragmenti no filmas skaņuceliņa, kura autors ir Edvards Broders.