Viens no spilgtākajiem kinooperatoriem Latvijas kino vēsturē Dāvis Sīmanis (1942-2007) šopavasar būtu svinējis savu astoņdesmitgadi. Par godu šim notikumam portālā filmas.lv skatītājiem pieejama jauna kolekcija, kas ietver septiņas spēlfilmas (divas no tām nupat restaurētas Valsts kinofotofonodokumentu arhīvā) un četras dokumentālās filmas.

Dāvis Sīmanis darbojās Rīgas kinostudijā 30 gadus, bijis operators inscenētājs teju 30 spēles un ap 40 dokumentālajām filmām, starp kurām atrodamas gan krimināldrāmas, gan vēsturiskais kino ar šausmu elementiem, kā arī filmas pašiem jaunākajiem skatītājiem. Daudziem no mums priekšstatu par latviešu kino veidojusi tieši Sīmaņa kameras acs – filmas, pie kurām viņš strādājis kopā ar režisoriem Aivaru Freimani, Vari Braslu, Arvīdu Krievu un citiem. “Ābols upē”, “Puika”, “Aveņu vīns”, “Emīla Nedarbi”, “Dubultnieks”, “Fotogrāfija ar sievieti un Mežakuili”, “Cilvēka dienas”, “Ievas paradīzes dārzs”, “Ziemassvētku jampadracis” – tā ir tikai  daļa no paveiktā. Portālā Filmas.lv lasāms: “Dāvi Sīmani var oficiāli dēvēt par 80. gadu labāko kinooperatoru Latvijā, jo viņš šajā periodā saņēmis sešas Lielā Kristapa balvas”

Raidījumā viesojas Sīmaņa draugi, kolēģi un domubiedri Arvīds Krievs un Jevgeņijs Paškevičs, kā arī viņa dēls, kinorežisors Dāvis Sīmanis. Atsevišķā ierakstā dzirdēsim arī režisori Ilonu Brūveri.