Šī gada 29. septembrī pirmizrādi piedzīvoja režisores Elzas Gaujas debijas pilnmetrāžas spēlfilma “Mamma vēl smaida”. Stāsta centrā ir trīs māsas - Žanna, Aija un Vera - kuras finansiālu apsvērumu dēļ savu mirušo mammu nolemj pārvest no Somijas uz Latviju pašas. Ceļš uz mājām izvēršas vēl sarežģītāks, nekā viņas bija iedomājušās, jo īpaši tāpēc, ka starp māsām ir tik daudz kā neizrunāta, kā arī gana apslēpta aizvainojuma un noslēpumu.

Filmas “Mamma vēl smaida” scenārija pamatā ir stāsts, ko Elza Gauja dzirdēja studiju gados un kopā ar dramaturģi un scenāristi Rasu Bugavičuti-Pēci, kā arī ar visu trīs galveno aktrišu - Antas Aizupes, Baibas Brokas un Daigas Kažociņas - iesaisti tas tika pārveidots scenārija formātā. “Mamma vēl smaida” ir mazbudžeta kino, kas tapis ekstrēmos apstākļos, bet pati komanda filmēšanas procesu atceras ar siltumu. Filmas operators ir Aleksandrs Grebņevs, mākslinieks - Jānis Bijubens, bet viens no producentiem, kā arī mūzikas autors un montāžas režisors - Andris Gauja. Pārējās lomās redzami Matīss Budovskis, Jānis Skutelis un Lidija Pupure.

Par to, kā tapa filma, kādi ir mazas komandas bonusi un kāpēc kino skatīšanās kinoteātrī ir tik svarīga, stāsta studijas viesi - režisore Elza Gauja, aktieris Matīss Budovskis un producents Andris Gauja. Sarunājas Marta Elīna Martinsone.