“Nav ne beigu, ne sākuma, ir tikai bezgalīga kaislība uz dzīvi”- šie vārdi pieder itāļu režisoram Federiko Fellīni, kura simtgadei veltīts šis raidījums. Fellīni gada ietvaros paredzētas jo daudzas viņa filmu retrospektīvas visā pasaulē, restaurēto filmu pirmizrādes, kā arī ceļojošā izstāde “Fellīni - 100. Nemirstīgais ģēnijs”, kura līdz marta vidum vēl apskatāma Fellīni dzimtajā pilsētā Rimini, bet vēlāk  jau Romā, Losandželosā, Maskavā un Berlīnē.

Fellīni esot teicis, ka patiesībā viņa filmas veido kāds cits, viņam nepazīstams vīrs, kurš turklāt mēdz parādīties režisora sapņos.

“Piejūras klimata” viesis ir teātra un kino režisors Pēteris Krilovs, kurš savās lekcijās Latvijas Kultūras akadēmijas studentiem it bieži iedevis pirmās atslēgas uz Fellīni filmu pasauli, kurā blīvi kārtojas fantāzijas ainas, sapņi, vīzijas un atmiņas.

Saruna par Fellīni, kurš spēja apvienot Čaplina un Eizenšteina kinotradīciju, par sievieti- klaunu Džuljetu Mazīnu un mūziku Fellīni filmās, kuras autors bija Nino Rota.