Tik piesātinātais Baltijas kino festivālu rudens noslēdzās nupat, 2. decembrī, kad jau 22. Tallinas “Melno nakšu” izskaņu ar skaļu kopkaucienu pavadīja festivāla brīvprātīgie palīgi vilku maskās.

Mūsu ziemeļu kaimiņš - Tallinas starptautiskais kino festivāls, kurš ik gadu izrāda aptuveni 250 pilnmetrāžas un 300 īsfilmas,  visplašāk reģionā pārstāv Tuvo un Tālo  austrumu kā arī Latīņamerikas valstu kino. Filmas no šīm, mums visai attālajām kino teritorijām saņēmušas arī  lielāko starptautiskā konkursa žūrijas atzinību - labākā filma “Klejojošā meitene” (Wandering Girl) ir Kolumbijas un Francijas kopprodukcija, savukārt labākais režisors - Jangs Vū-Jins (Jang Woo-Jin) un labākā aktrise Seo Jong-Hva (Seo Young-hwa) pārstāv Dienvidkoreju ar filmu “Ziemas nakts”.

Skatītāju un Ekumeniskās žūrijas balvu saņēma poļu režisora Adriāna Paneka filma “Vilkacis”, kas, žūrijasprāt, ir “satricinošs žanra paraugs, kur vēstījums un medijs ir vienlīdz svarīgi, filma, kas nekādi necentās manipulēt ar skatītāju, neskatoties uz sāpīgo un politiski jūtīgo tēmu. “Vilkacis” attēlo cilvēku dabu ekstrēmās situācijās, kur latīņu teiciens “ cilvēks cilvēkam vilks” vairs nav spēkā, un kur to aizstāj lēnprātība, mīlestība un piedošana ienaidniekam”.

Jaunais gads solās būt kinematogrāfiski piepildīts jau no pirmajām tā dienām – 9. janvārī ar Duglasa Sērka 1955. gada filmu “Viss, ko debesis atļauj” un Ditas Rietumas lekciju sāksies kinolektorija "Tas, ko tu nedrīksti nezināt" četrpadsmitā sezona.

Rīgas Kino muzeja un kinoteātra “Splendid Palace” rīkotais kinolektorijs pirmajos trīs gada mēnešos jau tradicionāli piedāvās sešas filmas no kino vēstures. Katru no šiem seansiem ievadīs cits lektors – to vidū gan kino zinātnieki un kritiķi, gan režisori un vēsturnieki.

Ko īsti mēs nedrīkstam nezināt šoreiz? Par to "Piejūras klimatam" stāsta projekta vadītāja un kuratore Agnese Logina un viena no lektorēm - kinokritiķe Daira Āboliņa.