8. martā - starptautiskā dokumentālo filmu festivāla “Artdocfest” noslēgumā - savu pirmizrādi piedzīvoja aktrises un režisores Elitas Kļaviņas jaunākā filma “Iļģuciema māsas”. Filmas centrā ir vairāku sieviešu dzīvesstāsti Iļģuciema sieviešu cietumā, kur teātra studijā tiek iestudēta Antona Čehova luga “Trīs māsas”. Visus sieviešu stāstus caurvij vardarbības pieredze bērnībā, attiecībās un ģimenē, kas liek skaidrāk palūkoties uz Latvijā tik bieži noklusēto problēmu - vardarbību ģimenē.

Elitas Kļaviņas iepriekšējā dokumentālā filma “Zorjana Horobraja” bija viņas diplomdarbs Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālajā filmu skolā, kā arī ieguva “Lielā Kristapa” balvu kā labākā studentu filma. Arī “Ilģuciema māsās” redzams režisores iejūtīgums un interese par savām varonēm, kā arī smagu tēmu pasniegšana caur humānisma prizmu.

Filma “Iļģuciema māsas” tapusi studijas “Air Productions” paspārnē, sadarbībā ar Jauno Rīgas teātri. Filmas galvenā operatore - Baiba Kļava, montāžas režisore - Sandra Alksne, komponists - Kārlis Auzāns. Filmas producentes - Antra Gaile, Līga Gaisa, Elita Kļaviņa. Lai pastāstītu par filmas tapšanas procesu, studijā viesojas režisore Elita Kļaviņa. Sarunājas Marta Elīna Martinsone.