Šopavasar pirmizrādi piedzīvojusi Unas Celmas filma “Zilās asinis”, kas atklāti runā par tēmu, kas neiekļaujas omulīgās kafijas sarunās, par vardarbību ģimenē - seksuālu, mentālu, fizisku, ekonomisku. Laikā, kad vardarbības tēma sabiedrībā īpaši aktualizējusies, “Zilās asinis” uzdod jautājumu, vai to joprojām uztveram kā normu?

Ģimenes, kuru dzīvoklī dzirdama vai nu kliegšana, vai klusums, ģimenes, aiz kuru laimīgā vai apskaužamā publiskā tēla slēpjas vientulība, atkarības, kauns un skumjas. Filmas galvenā varone Diāna, kuras lomā redzama Ilze Ķuzule-Skrastiņa, nāk no turīgas, sabiedrībā ieredzētas ģimenes ar nevainojamu fasādi. Diānas lielākais izaicinājums ir cenšanās savu dzīvi pielāgot tam, kā citiem šķiet pareizi. Mātei, draudzenei, sabiedrībai, vīram. Šim nolūkam var upurēt visu - pašcieņu, attiecības ar meitu, labklājību un, galu galā, pašas laimi.

Diānas vīra un radinieku lomās redzami Egons Dombrovskis, Iveta Pole, Esmeralda Ermale, Juris Kalniņš, Anda Katrīna Reine, Gerds Lapoška, Toms Veličko. Klaustrofobiskās filmas vides mākslinieks ir Kaspars Kauliņš, un tērpu māksliniece - Līga Krāsone. Uz plašāku sarunu par tēmas radītajiem izaicinājumiem, par vardarbības mehānismiem un agresijas pustoņiem aicināti filmas režisore Una Celma un operators Aleksandrs Grebņevs.