Nu jau par tradīciju kļuvušais 4. maija Latvijas filmu maratons šogad pievērsīsies dokumentālajam kino. Maratons norisināsies gan kinoteātrī Splendid palace, gan Rīgas apkaimēs, gan arī tiešsaistē - mājaslapā filmas.lv. Līdztekus jau atzinību guvušām dokumentālām filmām, savu pirmizrādi piedzīvos Kristiana Luhaera un Mareka Bērenta Latvijas rokmūzikai veltītās dokumentālās triloģijas “Savējie sapratīs” trešā daļa “Jauna ēra. Spīts”, kā arī dokumentālā filma par politisko disidentu Gunāru Astru - Lienes Laviņas filma “Astra”.

Īpaša animācijas programma paredzēta arī bērniem - tai skaitā gaidāma Daces Rīdūzes animācijas īsfilmas “Kājām gaisā” pirmizrāde. Taču Imanta Ziedoņa 90. gadadiena tiks atzīmēta ar īpašu rakstniekam veltītu kino programmu.

Lai pastāstītu par 4. maija Latvijas filmu maratonu un šī gada īpašajiem notikumiem, studijā viesojas Nacionālā Kino centra filmu nozares informācijas speciāliste un kino kritiķe Kristīne Matīsa. Toties par savu jaunāko dokumentālo filmu “Astra” raidījumā stāsta filmas radošā komanda - režisore Liene Laviņa un scenārija autors Gundars Rēders. Sarunājas Marta Elīna Martinsone.