Aprīļa izskaņā norisināsies jau desmitais Rīgas Pasaules filmu festivāls, kurš tika dibināts neilgi pēc tā nemainīgās norises vietas - kinoteātra "Kino Bize" izveidošanas. Sarunas pie zupas katla vai vīna glāzes, filmdaru un antropologu darbnīcas, diskusijas, un dokumentālais kino par mums, par cilvēkiem, katru gadu no mazliet cita rakursa, šogad, jubilejā dodot iespēju redzēt uz lielā ekrāna filmas, kas pieskaras tai mūsu dvēseles dimensijai un saskares formai, ko mēdz dēvēt par mīlestību.

Festivāla veidotājus interesē: “Kā filmas veidotas no mīlestības stāvokļa, ko tas paredz, kādi ir tā estētiskie apsvērumi un kāda ir skatītāja loma? Filmas, kas rosina domāt par kino veidošanu starp iesaistītajām personām kā radošu procesu, kura rezultātā tiek radīta jauna atklāsme, it kā pasauli ieraudzītu pirmo reizi. Filmas, kas mums atgādina, ko Jons Meks rakstīja par kino vēsturi – tā ir vēsture, kas tapusi, draugiem sanākot kopā un darot to, ko viņi mīl.”

Vairāk par to, kas šogad sagaida festivāla programmā, stāsta tā dibinātājs un vadītājs Māris Prombergs un filmu bāzes koordinatore Janeta Henzele.