5. februārī prestižajā Roterdamas Starptautiskajā kino festivālā savu pirmizrādi piedzīvoja režisora Dāvja Sīmaņa jaunākā filma “Gads pirms kara”, kura arī saņēmusi ļoti pozitīvas ārvalstu atsauksmes un recenzijas. Filma, kuras pamatā ir stāsts par latviešu anarhistu Pēteri Mālderi, galu galā ir daudz visaptverošāks darbs - tā rāda dīvainu, sirreālu un traku pasauli, kura tuvojas kam nenovēršamam un baisam - Pirmajam Pasaules karam.

Filma “Gads pirms kara” ir Latvijas, Čehijas un Lietuvas kopprodukcija un galvenajā lomā redzams čehu aktieris Petrs Buhta. Tāpat filmā filmējušies arī pazīstami pašmāju aktieri - Inga Siliņa, Ģirts Ķesteris, Lauris Dzelzītis, Gints Grāvelis, Eduards Johansons u. c. Filma tapusi studijas “Lokomotīve” paspārnē, tās operators ir Andrejs Rudzāts, bet māksliniece - Kristīne Jurjāne.

Par to, kāds bija šis gads “pirms kara”, kāpēc filmai tapušas divas versijas (melnbalta un krāsaina) un par citiām tēmām stāsta filmas režisors un viens no scenārija autoriem - Dāvis Sīmanis. Sarunājās Marta Elīna Martinsone.