Jau pavisam drīz pirmizrādi piedzīvos daudzsēriju filma “Pansija pilī”, kas tapusi pēc rakstnieka Anšlava Eglīša populārā romāna motīviem un atspoguļo vienas vasaras notikumus 30. gadu sākumā, kad rakstnieks Viktors Eglītis no valsts dāvanā saņem vācbaltu barona muižu ar visiem tās kalpotājiem.

Filmu studijai „Mistrus Media” pēc “Emīlija, Latvijas preses karaliene” šis ir jau otrais daudzsēriju projekts, veltīts starpkaru Latvijai un tās kultūras un mākslas personībām. Humora cauraustais Anšlava Eglīša autobiogrāfiskais romāns, kuru viņš uzrakstīja trimdā, jau ar laika distanci – 1962. gadā Amerikā, ir pārtapis septiņās aktierkino sērijās, kuru režisori ir Andis Mizišs, Marta Elīna Martinsone un Dāvis Sīmanis, un astotā ir Ginta Grūbes veidota dokumentālā sērija, kas vēstīs par rakstnieka Eglīša dzimtas likteni un vēsturisko Inciema muižu.

Daudzsēriju filmas, kas tiek pieteikta kā vēsturiska komēdija, tēlos iejuties izcils aktieru ansamblis - rakstnieku Viktoru Eglīti atveido Gundars Āboliņš, Anšlavu Eglīti – jaunais aktieris Rihards Zelezņevs, muižas ļaudis filmā - Juris Strenga, Lāsma Kugrēna, Kaspars Znotiņš, Dace Everss, Jānis Jarāns, nomnieku ģimeni atveido Guna Zariņa un Vilis Daudziņš, lomās redzami arī Olga Dreģe, Ģirts Jakovļevs, Ivars Kalniņš, Alise Dzene, Kaspars Dumburs, Artūrs Skrastiņš un daudzi citi.

“Pansijas pilī” operators ir Andrejs Rudzāts, scenāriju veidojuši Tabita Rudzāte un Ivo Briedis, filmas mākslinieki ir Kristīne Jurjāne un Jānis Kalniņš, kostīmu mākslinieces – Kristīne Jurjāne un Rūta Kuplā.

Par filmēšanas norisi Padures muižā, saglabātajām un no jauna ieviestām stāsta līnijām scenārijā, kā arī amizantiem aktierdarbiem seriālā stāsta raidījuma viesi - producente Inese Boka Grūbe, scenāriste Tabita Rudzāte un režisors Andis Mizišs.