Šī gada 8. septembrī savu Latvijas pirmizrādi piedzīvoja ilgi gaidītā Aika Karapetjana melnā komēdija “Sema ceļojumi”. Filma savu ceļojumu pa pasaules kino festivāliem uzsāka jau 2021. gada novembrī ar pirmizrādi FantasticFest žanra filmu festivālā Ostinā, ASV. Turklāt filmas “Sema ceļojumi” izrādīšanas tiesības jau ir iegādājusies straumēšanas platforma HBO Europe. Taču interesntiem - ārpus Latvijas robežām filmas nosaukums ir Squeal (“Kvieciens” - angļu val.)

“Sema ceļojumi” stāsta par ārzemnieku Semu, kura mēģinājumi Latvijas laukos atrast savu tēvu beidzas ar baisiem, Odiseja cienīgiem piedzīvojumiem, kuros nozīmīgu lomu spēlē arī kāds sivēns. Galveno - Sema - lomu atveido beļģu aktieris Kevins Jansens, bet pārējās lomās redzami pašmāju aktieri Laura Siliņa, Aigars Vilims, Juris Bartkevičs un Normunds Griestiņš. Filmas operators ir Jurģis Kmins, galvenais mākslinieks - Jurģis Krāsons, grima māksliniece - Maija Gundare, kostīmu māksliniece - Liene Dobrāja, gaismu mākslinieks - Aleksandrs Čerkašins, un tās producenti ir Gints Grūbe un Inese Boka-Grūbe no studijas “Mistrus media”.

Par to, ko nozīmē “melnā komēdija”, kas ir veiksmīgs scenārijs, kā veidot stāstam piemērotu vizuālo valodu un kas pietrūkst pašmāju kino ainavā, stāsta studijas viesi - režisors Aiks Karapetjans, operators Jurģis Kmins un producents Gints Grūbe. Sarunājas Marta Elīna Martinsone.