28. septembrī pirmizrādi piedzīvoja Ilzes Kungas-Melgailes debijas spēlfilma “Mana brīvība”, kura stāsta par Latvijas neatkarībai tik nozīmīgo Atmodas periodu. Filmas centrā ir politiķe un aktīviste - Latvijas poliete Alīcija, kuras vēsturiskais prototips ir Atmodas laikam nozīmīga figūra - Ita Kozakeviča. “Mana brīvība” stāsta par cilvēkiem, kuru likteņus tiešā veidā ietekmēja Padomju savienības sabrukuma tuvošanās un sapnis par neatkarīgu Latviju.

Galvenajā lomā redzama aktrise Ērika Eglija-Grāvele, bet pārējās lomās - Dariuss Meškauskas, Gints Grāvelis, Ilze Ķuzule-Skrastiņa, Egons Dombrovskis, Sandra Kļaviņa un daudzi citi. Filma “Mana brīvība” tapusi filmu studijas “Tasse Film” paspārnē, sadarbojoties ar Lietuvas kompāniju “M-Films”, producenti - Aija Bērziņa un Marija Razgute, scenārija autores - Anna Kalniņa un Inga Rozentāle, operators ir Maksims Efross, mākslinieks - Jurģis Krāsons, kostīmu māksliniece - Līga Krāsone, grima māksliniece - Ilze Trumpe, bet komponists - Domass Strupinskas. Ilzes Kungas-Melgailes filmai “Mana brīvība” būs dota iespēja arī pretendēt uz nomināciju ASV Kinoakadēmijas balvai “Oskars” kategorijā “Starpautiskās filmas balva”.

Par filmas tapšanu, Atmodas laika nozīmīgumu Latvijas vēsturē, kā arī to, ko mūsdienās nozīmē “brīvība”, stāsta studijas viesi - filmas “Mana brīvība” režisore Ilze Kunga-Melgaile un filmas mākslinieks Jurģis Krāsons. Sarunājas Marta Elīna Martinsone.