Šogad mūs gaida nebijis notikums – Nacionālās kino balvas "Lielais Kristaps" atklāšanas seansā tiks izrādīta daudzsēriju filma, kas apliecina šīs kino formas strauji pieaugošo aktualitāti. Proti, "Lielo Kristapu" atklās pirmās divas sērijas no Armanda Zvirbuļa režisētās "Krimināllietas iesācējam".

Latvijas studijas Red Dot Media, kā arī Lietuvas un Krievijas kopražojumā tapušais seriāls veidots pēc Andra Kolberga romāna "Meklējiet sievieti" motīviem. Deviņdesmito gadu Latvijas realitāte tajā veidota ar izcilu rūpību, sniedzot iespēju aizceļot laikā uz nupat kā neatkarību atguvušo valsti, kurā valdīja bandītisma uzplaukuma noskaņas.

Septiņu sēriju filmā, tāpat kā romānā, centrālais tēls ir sieviete, ko dažādos tās dzīves posmos atveidos divas aktrises – Latvijā atgriezusies kādreizējā Nacionālā teātra aktrise Madara Zviedre, kā arī Valmieras teātra kursa absolvente Diāna Krista Stafecka. Ietekmīga politiķa lomā – Mārcis Maņjakovs. Jau kriminālistikas veterānu atveidos Ģirts Krūmiņš un, attiecīgi, iesācēju izmeklētāju, kurš šķetinās daudzslāņaino nozieguma hroniku – Ritvars Logins.

"Piejūras klimatā" uzklausām seriāla režisoru Armandu Zvirbuli un producenti Artu Ģigu.

Sarunu caurvij lietuviešu komponista Tita Petriķa seriālam "Krimināllieta iesācējam" radītās mūzikas fragmenti.