Atskatāmies uz Eiropas Kinoakadēmijas 32. apbalvošanas ceremoniju, kas Berlīnē pulcēja visu Eiropas kino ziedu, kino veidotājus, akadēmijas biedrus, kuri balsoja par balvām.

Līdztekus aktuālā kino kategorijām tika pasniegta arīdzan balva par mūža ieguldījumu vācu kino režisoram, scenāristam, aktierim Verneram Hercogam, kā arī balva par ieguldījumu pasaules kino franču aktrisei Žiljetai Binošai.

Līdztekus aktuālā kino kategorijām tika pasniegta arīdzan balva par mūža ieguldījumu vācu kino režisoram, scenāristam, aktierim Verneram Hercogam, kā arī balva par ieguldījumu pasaules kino franču aktrisei Žiljetai Binošai. Lūk, fragments no viņas pateicības runas: “Pasaulei šobrīd neklājas labi, mēs visi to zinām. Mēs atrodamies dziļā krīzē. Tomēr škiet, ka māksla kļūst aizvien svarīgāka.

Redzot visu šo apbalvošanu, es aizdomājos, vai ir īstais brīdis balvām tagad, kad pasaule grimst lejup, dodas strupceļā. Manuprāt, mums jābūt patiesākiem, mīlošākiem, jāspēj ieklausīties, un jāatver mūsu sirdis un ausis.

Četrpadsmit gadu vecumā es skatījos izrādi, ko bija iestudējis Pīters Bruks, beigās mēs visi cēlāmies kājās, un applaudējām. Prieks, ko es sajutu sirdī, bija tik liels, ka nolēmu- es arī vēlos sniegt šādu prieku citiem. Manuprāt, mākslai ir jāspēj dot, jāspēj dalīties, un atrast kaut ko jaunu, atrast jaunas pasaules.”

Kinoakadēmijas ceremonijā triumfēja grieķu izcelsmes režisora, Jorga Lantima filma “Favorīte” - tumšs, neērts un neatvairāmi valdzinošs galma dzīves uzšķērdums ar Olīviju Kolmani titullomā.

Uz sarunu par Kinoakadēmiju un ne tikai studijā aicināta kino zinātniece, Nacionālā kino centra vadītāja Dita Rietuma un kino kritiķe Zane Dzene. Mūsu garo un aizraujošo sarunu nebija iespējams ietilpināt vienā raidījumā, tādēļ Zanes stāstīto par filmu “Vējiem līdzi”, kas 15. decembrī svin 80 gadu jubileju kopš pirmizrādes Atlantā, 1939. gadā, dzirdēsim jau nākamajā raidījumā.