Šajā "Piejūras klimatā" - atskats uz vienu no aizraujošākajiem detektīvstāstiem kino vēsturē, četriem "Oskariem" nominēto Alfrēda Hičkoka filmu "Logs uz sētu", kas piedzīvoja pirmizrādi 1954. gada 1. septembrī. Tā joprojām pārsteidz ar asprātīgajiem tehniskajiem paņēmieniem tās veidošanā, kā arī valdzina ar aktieru duetu- Džeimsu Stjuartu un Greisu Kelliju. Visus filmas notikumus redzam no profesionālā fotogrāfa Džefa skatpunkta - viņš spiests nīkt krēslā pie loga lauztās kājas dēļ.

Uz sarunu par filmu, kuras viens no zīmoliem ir tieši operatora darba tehnika, aicināts kino operators Gints Bērziņš. Kopumā strādājis pie teju četrdesmit filmām, gan spēles, gan dokumentālajām, Bērziņš ir saņēmis vairākas nacionālās kino balvas "Lielos Kristapus" kā labākais spēlfilmas operators – par darbu filmās "Pitons", "Vogelfrei", "Amaya" un "Golfa straume zem leduskalna", un kā labākais dokumentālā kino operators – 2014. gadā par filmu "Pelikāns tuksnesī". 2016. gadā sekoja Igaunijas starptautiskā kino festivāla "Melnās naktis" apbalvojums par labāko operatora darbu filmā "Melānijas hronika"

 Nākamā gada sākumā pirmizrādi sagaidīs vēl viens "Melānijas hronikas" radošās komandas - režisora Viestura Kairiša, operatora Ginta Bērziņa un mākslinieces Ievas Jurjānes kopdarbs - filma "Pilsēta pie upes", veidota pēc Gunara Janovska tāda paša nosaukuma romāna motīviem.