Ierasti "Piejūras klimats" veltīts vai nu kino klasikai, vai arī filmām, kuras tūdaļ piedzīvos savu pirmizrādi. Šoreiz rīkojamies neierastāk - raidījumā viesojas Latvijas Kultūras akadēmijas Nacionālās filmu skolas studenti Elizabete Mežule-Gricmane, Antons Barons un Kristiāna Štāla, kuri stāsta par savām vēl tikai tapšanas stadijā esošajām īsfilmām-diplomdarbiem, kurus skatītāji uz kino ekrāniem varēs redzēt rudenī.

Kopumā šopavasar filmu skolā taps 14 dažādu žanru īsfilmas - 14 diplomdarbi, kurus skatītāji uz kino ekrāniem varēs redzēt jau rudenī, īpašās skatēs vai arī kāda festivāla ietvaros.

Raidījumā tuvāk uzzinām par filmām "Es kļūstu tu", "Ciet klusu", "Kaleidoskops", "Viss ir kārtībā" un "Austrumeiropas zirnekļsieviete".

Raidījuma viesi jau veiksmīgi startējuši ar savām iepiekšējām filmām - Elizabete Mežule-Gricmane saņēmusi filmu festivāla "Rojal" sudraba godalgu par filmu "Tu Es Tout", un viņas "Esmu divdomīgs" izrādīta pagājušā gada RIGA IFF ietvaros, kā arī tikusi nominēta "Lielajam Kristapam" studentu filmu kategorijā.

Antona Barona filma "Bezmiega piezīmes" izrādīta RIGA IFF un Tallinas kinofestivāla īsfilmu programmās. Arī viņa "Pēdējais cilvēks" un "Lielajam Kristapam" nominētā "Uz laika malas" piedzīvojušas festivālu pirmizrādes.

Kristiāna Štāla savukārt bijusi iesaistīta "Lielajam Kristapam" nominētās Signes Birkovas īsfilmas “Viņu sauca Haoss Bērziņš” veidošanā.

Vairāk par visām 14 topošajām filmām iespējams uzzināt feisbuka lapā “Tūlīt jau absolventi- LKA NFS 2016-2019 bakalauri”, kur publicēti gan filmu treileri, gan foto no filmēšanas procesa...