Jāņa Ābeles filma "7 miljardi gadu pirms pasaules gala", kas pirmizrādi piedzīvos Rīgas Starptautiskā kino festivāla konkursa skatē 25. oktobrī, ir rets gadījums latviešu kino: filma stāsta par mīlestību un jaunības alkām, kuras galvenie iedvesmas avoti – franču Jaunais vilnis un poļu režisora Kšištofa Keslovska filmas.

"Filma ir Jāņa Ābeles autordarbs, kurā viņš daudz ielicis no savas dzīves," uzskata galvenā varoņa jeb Leo lomas atveidotājs, Latvijas Nacionālā teātra aktieris Raimonds Celms. "Tas būtībā ir jauna cilvēka skatījums uz viņa paša dzīvi, uz to, kur viņš atrodas un kā vēlas sevi redzēt.

Galvenā varoņa dzīve dramatiski mainās, jo stāsts ir par visinteresantāko tēmu dzīvē – mīlestību, un tur, kā paši zinām, mierīgi nekas nevar notikt...

Iekšējās pasaules notikumi filmā gan parādās diezgan savdabīgi – tie nav ārēji plaši un ekspresīvi. Režisora vēlme bija iekšējo pasauli rādīt jūtīgiem mākslinieciskās izteiksmes līdzekļiem, kurus viņš aizguvis, iedvesmojoties no franču Jaunā viļņa metodēm un filozofijas. Bija ļoti interesanti strādāt!"

Un interesanti bijis arī Mihaila Čehova Rīgas Krievu teātra aktrisei Janai Herbstai, kura filmā atveido Annu: "Tobrīd latviešu kinematogrāfijā tādas filmas par divu jaunu cilvēku attiecībām nemaz nebija. Tur ir tālu no miera, tālu no skaistā, bet… tas viss ir skaisti.”

19. septembra raidījumu "Piejūras klimats",
kurā tiekamies arī ar filmas "Inga dzird" režisoru Kasparu Gobu,

pilnā apjomā aicinām klausīties šeit: