Rudens jau klasiski saistās ar intensīvu kino notikumu kalendāru, un šis gads nav izņēmums - gaidāma virkne latviešu filmu pirmizrāžu, kā arī dažādi kino festivāli. Sinefilu maratonu aizsāks Baltijas jūras dokumentālo filmu forums, kas jau 23 gadu septembra sākumā norisinās Rīgā, kinoteātrī K.Suns, un septīto gadu arī Latvijas reģonos, šogad -  Cēsīs, Jēkabpilī, Liepājā, Rēzeknē, un Valmierā.

Foruma astoņu filmu izlase aptver plašu tēmu loku, no ļoti personiska režisores atskata uz “viena bērna politikas” periodu Ķīnas vēsturē, līdz kādas Ziemeļmaķedonijas biškopes ikdienai nomaļā un satriecoši skaistā kalnu ielejā, un bērnu sarunām par dievu multikulturālajā Briseles vidē. Visas foruma filmas vieno ārkārtīgi spēcīga to veidotāju enerģija un aizrautība, kas rezultējusies drosmīgās, izaicinošās, un mazliet jau arī sāpīgās filmās.

Savukārt par to, lai kino valoda nebūtu sveša arī skolas vecuma skatītājiem, šoruden rūpēsies kinoteātris Kino Bize, atklājot Antuāna Duanela kino skolu. Tās aprakstā vēstīts: “Fransuā Trifo filmas brīžiem apjukušā, brīvību meklējoša, un ļoti dzīvā varoņa vārdā iedvesmotā kino skola būs vieta, kur satiksies labas filmas, aizrautīgi lektori un cilvēki, kas tic, ka ekrāns var palīdzēt ieraudzīt jūru.”

Raidījumā runāsim par abiem notikumiem - Baltijas dokumentālo filmu forumu un Antuāna Duanela kino skolu. Studijā viesosies Baltijas jūras dokumentālā filmu foruma vadītāja Zane Balčus, Antuāna Duanela kino skolas līdzautore un lektore Daniela Zacmane, kā arī kinoteātra Kino Bize bērnu un jauniešu programmu vadītāja Paula Bērziņa.