Šoreiz raidījumā – īsta pasāža jeb pastaiga pa vairākām izstādēm Rīgā un sarunas ar diviem ceļabiedriem – jauno mākslas kritiķi Tomasu Pārupu un pieredzējušo mākslinieku Kirilu Panteļejevu. Runāsim par to, par ko ar mums runā mūsdienu māksla.

kim? jaunajā izstāžu cēlienā skatāmas četras jaunas personālizstādes. Te ir Latvijas konceptuālisma klasiķis Ojārs Pētersons, viņa skolnieks Krišs Salmanis, Vizuālās komunikācijas students Jānis Dzirnieks un Evita Vasiļjeva, māksliniece no Nīderlandes.

Jāņa Dzirnieka izstāde iecerēta kā tēlaina pasāža pa mākslinieka ceļu, izstādē ir ļoti daudz dažādu objektu un instalāciju. Mākslinieka ceļš ir ļoti piesātināts.

Arī Evita Vasiļjeva izstādē "Līdz pusei rozā" izstādījusi daudz dažādu skulpturālu objektu, kuros būtiskas smalkas nianses, un būtisks arī teksts anotācijā. Tā ir jauka saruna, kurā piedalās dažādi jauki cilvēki - kā Jānis Taurens, Roberts Smitsons un Epikūrs, piemēram.

Ojāra Pētersona izstāde second hand ir "par neko" - tā viņš teicis Tomasam Pārupam, kurš sacerējis anotācijas tekstu. Tomasu arī uzklausīsim pārraides gaitā.

Krišs Salmanis izstādījis patiešām iespaidīgu video, kurā dokumentāli un tēlaini attēloti iespaidi no kādas teiksmainas industriālas vietas Japānā, kur mākslinieks strādājis rezidencē.

Pēcāk apmeklējam galeriju XO, kur atklāta Kirila Panteļejeva personālizstāde "Es esmu viņš". Klausāmies sarunu ar mākslinieku.

Pasāžas noslēgumā - ieskats Ievas Jurjānes izstādē, kas apskatāma galerijā "Alma".