Lielās Piektdienas vakarā klausāmies Georga Frīdriha Hendeļa "Brokes pasiju" (Brockes Passion), kuras atskaņojums pērn izskanēja Londonas Vigmorzālē.

Iestudējumā piedalās Sandrīna Pio (Sandrine Piau, soprāns), Stjuarts Džeksons (Stuart Jackson, tenors), Konstantīns Krimmels (Konstantin Krimmel, baritons), ansamblis Arcangelo un Džonatans Koens (Jonathan Cohen, klavesīns, diriģents).

Baroka laika pasijas parasti saista ar J.S. Baha vārdu, savukārt Georga Frīdriha Hendeļa muzikālais mantojums lielākoties tiek saistīts ar operu un oratoriju daiļradi, aizmirstot, ka Hendelis pasijas rakstījis vēl pirms Baha slavenajiem opusiem.

"Brokes pasija" ir otrā un pēdējā Hendeļa pasija, ko komponists sarakstījis 1716. gadā. Turklāt tieši Johans Sebastians Bahs diriģējis Hendeļa sarakstīto "Brokes pasiju" un tādējādi mācījies no Hendeļa darbiem.

Par skaņdarba tekstu ņemts vācu dzejnieka Bertolda Heinriha Brokes darbs "Par pasaules grēkiem spīdzinātais un mirušais Jēzus" (1712), kurā nav izmantots nekas no evaņģēlistu tekstiem, bet gan brīvā dzejas formā izstāstīts Bībeles sižets.