Ar koncertiem 23. septembrī Lielajā ģildē un 24. septembrī Latgales vēstniecībā GORS jauno koncertsezonu atklās Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga. Diriģenta Normunda Šnē vadībā izskanēs Roberta Šūmaņa Pirmā simfonija ("Pavasara") un Johannesa Brāmsa Vijoļkoncerts, kurā soliste būs Vineta Sareika. Par Brāmsa meistardarbu, darbu "Berlīnes filharmoniķos" un citām radošām aktualitātēm Vinetu izvaicā Inta Pīrāga.

Vineta Sareika: "Brāmsa vijoļkoncerts ir viens no repertuāra stūrakmeņiem, un to esmu sākusi mācīties jau skolas laikā Jūrmalā pie Ojāra Kalniņa un Anetes Zvaigznes. No laikabiedru koncertiem, manuprāt, Brāmsa darbs ir tas, kurā vijolniekam nav piešķirta spožā, virtuozitāti izrādošā līdera pozīcija orķestra priekšā, bet tā ir pilna mēroga simfonija ar integrētu solo vijoles balsi. Ļoti bieži vai pat pārsvarā galvenās tēmas un melodijas spēlē tieši orķestra solisti un vijolei ir pavadošā loma.

Tieši šī kamermūzikas sajūta man šoreiz ir tā svarīgākā, jo nevis orķestris un diriģents man seko un mani pavada, bet tā ir mijiedarbība un aktīva kopā muzicēšana.

Kaut kādā brīdī, protams, man ir tēma, bet tad vienā sekundes simtdaļā man ir jāmaina loma un jākļūst par obojas kalpu vai flautas un altu grupas pavadītāj. Sadarbība  ar Sinfonietta Rīga ir tiešām lieliska, jo visi ir ļoti aktīvi mūziķi un dod muzikālos impulsus."