3. jūnijā plkst. 19.00 Mazajā ģildē uz brīnišķīgu kamermūzikas vakaru aicina klavieru trio – vijolniece Rasa Kumsāre, čellists Jānis Pauls un pianists Rihards Plešanovs.

Programmā – Franča Šūberta Noktirne Mibemolmažorā, Fēliksa Mendelszona Otrais klavieru trio dominorā un Sergeja Rahmaņinova "Elēģiskais trio".

"Esam izvēlējušies īstas kamermūzikas virsotnes! Šī mūzika ir ļoti tuva mums pašiem. Tās ir īstas kamermūzikas pērles, ko noteikti vērts dzirdēt,” atzīmē Rasa Kumsāre, kurai šis koncerts vienlaikus būs arī eksāmens, noslēdzot maģistrantūras pirmo kursu Latvijas Mūzikas akadēmijā.

"Mūsu trio vēsture ir gana sena, tikai mazliet saraustīta, jo mācību procesā esam gājuši dažādos virzienos, līdz ar to nācies paņemt pārtraukumus,” atklāj vijolniece. "Satikāmies, mācoties Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā, un iesākām kā kvartets, kura sākumsastāvā bija altiste Santa Vižine. Tad viņa beidza skolu un mēs palikām kā trio. Kaut kad vēl pievienojās arī altists Pēteris Trasuns, tā ka pārmaiņas ir notikušas, bet trio kaut kā noturējies..."

Vairāk un plašāk šeit!