17. martā koncertzālē "Cēsīs" - Franča Šūberta mūzikas vakars, kurā igauņu mūziķi - bass Ains Aigers un pianists Mihkels Polls - atskaņos vokālo ciklu "Ziemas ceļojums", bet otrajā daļā – klavieru kvintets Lamažorā, kas skanēs pianista Andreja Osokina un ansambļa Kremerata Lettonica kvarteta lasījumā. Stīgu kvarteta sastāvā - Madara Pētersone (vijole), Jevgēnija Frolova (alts), Jurijs Gavriļuks (bass) un Magdalēna Ceple (čells).

Sarunā ar vijolnieci Madaru Pētersoni - par koncertpiedzīvojumiem kopā ar Magdalēnu Cepli Dienvidkurzemē, dalību Osokina Brīvības festivāla koncertā “Mūzikā ar Ukrainu” 14. martā Rīgas atbalsta centrā Ukrainas iedzīvotājiem un Pētera Vaska mūzikas spēku, par populāro Franča Šūberta kvintetu, kuru pazīstam ar apakšvirsrakstu "Forele", nāves un dzīves tēmu komponista daiļradē, paralēlēm ar Imanta Ziedoņa dzeju, domubiedrību ar kolēģiem un kamermuzicēšanas nepieciešamību.

Madara Pētersone: "Mani interesē veidot šo tuvo dialogu, un kamermūzikā tas ir izaicinājums, nepārtraukts izaicinājums. Kamermūzika arī sniedz vislielāko gandarījumu un tajā vari meklēt pats savu balsi. Tā ir mana filozofija dzīvē. Es sevi meklēju, kur man būt gan pasaulē, gan mūzikā un kas tieši man ir svarīgi, un kas es vispār esmu? Kamermūzika šos daudzos dzīves jautājumus var uzdot, un es arī spēju atrast atbildes, kaut vai uz muzicēšanas brīdi. Ir tiešām prieks, ja izdodas to darīt ar mūziķiem, kuriem ir līdzīga domāšana un izdodas dalīties un bagātināties vienam no otra. Katra balss ir ļoti svarīga, un tieši mūzikā katru balsi var dzirdēt un var saklausīt, kas katram sakāms."