Nepieradinātās mūzikas festivāls "Skaņu mežs" jau vairākus gadus ir neiztrūkstošs kultūras foruma "Baltās nakts" viesis, turklāt pēc divu gadu pārtraukuma savu programmu tas atkal izvērsīs Anglikāņu baznīcā. "Šī ir pateicīga vieta, lai strādātu ar telpisku skaņu," atzīmē biedrības "Skaņu mežs" vadītājs Viestarts Gailītis.

Saskaņā ar tradīciju, savu piedāvājumu "Skaņu mežs" Baltajā naktī veidos kā minifestivālu, ar iespējami dažādām mūzikas izteiksmēm, kas sevī iemieso festivāla virsuzdevumu, atainojot mūsdienu mūzikas inovācijas un eksperimentus.

Pasākumā uzstāsies tādi mūziķi kā Marija V.Horna (Maria W.Horn), Nīna Garsija (Nina Garcia), Astrīda Zonne (Astrid Sonne), Jonatans Uliels Saldanja (Jonathan Uliel Saldanha) un Joahims Nordvals (Joachim Nordwall), bet Latviju pārstāvēs mākslinieks Glociks un grupa "Systema Solaris".

Gailītis atzīmē – fakts, ka "Skaņu mežs" Baltajā naktī atkal atgriezīsies Anglikāņu baznīcā, lielā mērā ietekmējis programmas veidošanu: "Šī ir pateicīga vieta, lai strādātu ar telpisku skaņu.

Šogad mēģināsim sev pievērst uzmanību ar visai svaigu programmu tai izpratnē, ka lielākā daļa mūziķu, kas piedalīsies, ir jauni, interesanti talanti, kuri pārstāv dažnedažādus eksperimentālās mūzikas žanrus.

Tomēr ir arī kopīga iezīme – tā ir vairāk noskaņu mūzika visplašākajā šī jēdziena izpratnē un ar savu apcerīgumu baznīcas sakrālajā telpā ļoti iederīga. Vairāki no mūziķiem rotaļājas ar skaņas īpatnībām, un tam šī baznīca ir īpaši piemērota vieta."

Vairāk un plašāk šeit!