Koncertcikla „Visas Alfrēda Kalniņa 250 solodziesmas sešos koncertos” noslēguma koncerts „Vēl dziesmu gribētos man dziedāt” 9. maijā  plkst. 17.00 skanēs Rīgas Latviešu biedrības Zelta zālē. Atskatu uz šo ciklu un tā gaidāmo noslēgumu sarunā ar Lieni Jakovļevu sniedz pianisti Ventis Zilberts un Mārtiņš Zilberts, atzīstot ka „iecere realizējusies gandrīz par visiem simts procentiem”. Ventis Zilberts rēķina, ka nospēlētas un ieskaņotas aptuveni 5000 nošu lapas un turpat 12 stundas mūzikas.

Uz jautājumu, vai pianistu domās ir izkristalizējies kas jauns par latviešu mūzikas klasiķi, Ventis Zilberts saka: „Es noteikti esmu dziļāk iepazinis Alfrēdu Kalniņu, viņa pasaule pavērās loti bagāta un dažāda.

Man bija tik interesanti vērot, kā dziedātāji pieņem dziesmas un pārvar grūtības. Es tagad tik labi pazīstu Alfrēda Kalniņa faktūru un mūzikas veidošanas principus, ka noteikti jūtos stipri zinošāks kā pirms tam.”

Mārtiņš Zilberts piebilst, ka vēlreiz pārliecinājies, cik Alfrēds Kalniņš ir „liels un dižs meistars solodziesmu žanrā, kas gan nebija noslēpums, bet, ejot šim mantojumam cauri, var redzēt, cik viņš smalki un brīnišķīgi rakstījis. Un cik plaša ir viņa rokraksta evolūcija un attīstība.”

Atzīmējot izcilā komponista Alfrēda Kalniņa (1879 – 1951)  140. dzimšanas dienu, jau 2019. gadā bija uzsākts projekts, kura ietvaros tika caurskatīta skaņraža daiļrades mantojuma īpašā daļa – 250 solodziesmas. Šajā žanrā A. Kalniņš dēvējams par komponistu par excellence. 

Cikla sešos koncertos iekļauti absolūti visu A. Kalniņa solodziesmu atskaņojumi, kas padomju periodā nebija iespējams atsevišķu dziesmu satura – sakrālās tematikas dēļ. 

Vēsturiski visas solodziesmas (ar apmēram 15 dziesmu iztrūkumu) skanējušas tikai vienu reizi – pirms vairāk nekā 60 gadiem 1958. gada sezonā, profesoram Hermanim Braunam sadarbojoties ar toreizējās Valsts Filharmonijas solistiem.

Cikla VI koncerta programmā ar 48 dziesmām piedalīsies visu  piecu iepriekšējo koncertu dalībnieki – 19 dziedātāji. Tie ir mākslinieki, kuri daudzkārt spilgti prezentējuši latviešu kamermūziku gan Latvijā, gan arī ārpus tās robežām.