Atzīmējot Elgas Igenbergas 100. un Ringolda Ores 90. gadskārtu, Orķestris “Rīga” un diriģents Valdis Butāns klausītājiem piedāvā Valentīndienas koncertu "Tu un es" retro mūzikas noskaņās. Koncertā piedalās solisti Inga Šļubovska-Kancēviča (soprāns), Ieva Parša (mecosoprāns), Rihards Millers (baritons), koncerta vadītājs - Gundars Āboliņš.

Aizvadītā gadsimta 50. – 60. gados inteliģence sevi izteikti izpauda caur mākslas valodu. Mūzika ir katra laika liecība, kas jāsaglabā un jāaktualizē arī mūslaiku cilvēkam, radot iespēju dialogam ar vēsturi, kuras tapšanā daļa no mums nav piedalījusies. Igenberga un Ore savulaik veidojuši Latvijas mūzikas dzīves telpu, kopuši populārās mūzikas lauciņu un šī mūzikas materiāla kvalitāte pārsteidz un intriģē. Šī laika mūzika Rīgas koncertzālēs orķestra izpildījumā dzirdama reti, tādēļ koncertprogramma “Tu un es” liks latviešu estrādes mantojumam skanēt un tapt dzirdamam arī mūsdienās. Komponistu-jubilāru mūzika Orķestra “Rīga” un solistu sniegumā izskanēs tikko tapušās aranžijās, ko veidojuši Ilona Breģe, Vilnis Šmīdbergs, Aivars Krūmiņš, Emīls Zilberts un Madars Kalniņš. Koncerta scenārija autore Daiga Mazvērsīte.

Koncerta ieraksts būs pieejams Orķestra “Rīga” sociālajos kontos (Facebook un YouTube) no 14. februāra plkst. 19.00 līdz plkst. 00.00