Liepājas koncertzāles LIELAIS DZINTARS kamerzālē 25. februārī gaidāms ukraiņu un un latviešu kamermūzikas koncerts "Saulespuķu ceļš", kurā uz skatuves būs ukraiņu dziedātāja Oksana Nikitjuka un latviešu pianiste Herta Hansena. Koncertam izvēlētā Ukrainas komponistu mūzika balstīta folkloras senākajos slāņos, un arī latviešu mūzikas programmā iekļauti folklorā ieinteresētu komponistu skaņdarbi. Ar abām mūziķēm tiekamies Klasikas studijā.

Ukraiņu dziedātājas, diriģentes un muzikoloģes Oksanas Nikitjukas dzīvi izmainīja karš – patlaban viņa ir Valsts akadēmiskā kora “Latvija” soliste, uzstājusies arī ar "Sinfonietta Rīga", turpina regulāri koncertēt Ukrainā un repertuārā pamazām iekļauj latviešu komponistu darbus. Speciāli Liepājai tapusi programma, kurā būs gan tautas melodijas, gan folklorā sakņota ukraiņu un latviešu oriģinālmūzika. "Smeldze un dzīvīgums, skaudrums un maigums," teikts pieteikumā.

Bet pianiste Herta Hansena ir Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas asociētā profesore Kameransambļa un klavierpavadījuma katedrā. Aktīvi koncertējoša mūziķe, dažādu kamermūzikas projektu dalībniece, daudzu dziedātāju un instrumentālistu uzticama skatuves partnere. Saņēmusi Lielo mūzikas balvu 2013 kategorijā “Par izcilu darbu ansamblī”.

Koncerta pirmajā daļā skanēs Ukrainas komponistu mūzika, kas balstīta folkloras senākajos slāņos. Izmantojot Oksanas Nikitjukas lektores pieredzi un ukraiņu mūzikas lieliskās zināšanas, dziesmu atskaņojums tiks inkrustēts ar sarunu, kurā Orests Silabriedis uzdos Oksanai jautājumus par visu to, par ko tik daudzus gadus nezinājām gandrīz tieši neko — par krievu imperiālistiskā pasaules uzskata aizbruņoto Ukrainas mūziku.

Bet otrajā daļā klausīsimies speciāli šai reizei izveidotu latviešu mūzikas programmu, un arī šeit Oksana un Herta īpašu uzmanību pievērsušas folklorā ieinteresētiem komponistiem.

Koncerta moto — pagātnes mijiedarbe ar šodienu paver mums ceļu uz nākotni.