Daugavpilī dzimušais amerikāņu komponists Jūdžins (Eižens) Birmans saņēmis prestižo Džona Saimona Gugenheima fonda balvu par izcilību mākslā.

Fonds pārvalda vairāk nekā divsimt ar pusi miljonu dolāru, un to vada amerikāņu dzejnieks Edvards Hiršs. Tā ir nozīmīga naudas prēmija, kas tās ieguvējam paver plašas iespējas jaunradei. Birmans ir viens no jaunākajiem šīs balvas ieguvējiem.

1987. gadā Daugavpilī dzimušais, bet Amerikā un Igaunijā komponista un ekonomista izglītību ieguvušais Eižens Birmans (Eugene Birman) sevi uzskata par pilntiesīgu Latvijas iedzimto. Viņa vecvecāki, kuri lielāko dzīves daļu nodzīvojuši Rīgā un Daugavpilī, bijuši ārsti, bet vecāki ir zinātnieki.

Pasaules slavu viņam atnesa par tviteroperu dēvētā divdaļīgā kantāte "Nostra culpa", kas 2013. gada pavasarī satricināja Igaunijas publiku un ieintriģēja pasaules medijus, liekot sarosīties ne tikai laikmetīgās mūzikas faniem, bet arī ļaudīm ārpus koncertzālēm. Tā radusies kā divu viedokļa līderu – amerikāņu ekonomista Pola Krugmana un Igaunijas prezidenta Tomasa Hendrika Ilvesa – sadursme mikroblogošanas vietnē "Twitter".