Saruna ar "Trio NYX" mūziķi vijolnieci Tatjanu Ostrovsku par 20.maijā Latvijas Radio 1. studijā gaidāmo koncertprogrammu, kurā skanēs arī divi pirmatskaņojumi, par sadarbību ar komponistiem un Tatjanas doktorantūras studiju noslēgumu, kura viens no posmiem ir arī šis tiešraides koncerts.

"Mans darbs ir par tiešraides koncertiem, un man šķita, ka Latvijas Radio studija būtu ideāla vieta no diviem aspektiem – pirmkārt, tas ir tiešraides koncerts, kaut arī šobrīd tas nav tik aktuāli, bet tomēr, un, otrkārt, tas notiek nevis koncertzālē, bet radio studijā, kur pirms tam mēs visi esam daudz piedalījušies ierakstos, līdz ar to sanāk, ka

mēs sevi kā mūziķi noliksim starp ierakstu studijas specifiku un dzīva koncerta specifiku. No mana pētījuma viedokļa tas ir ļoti, ļoti trāpīgi.

Šis koncerts man ir tāds ķirsītis uz tortes studiju noslēgumā," stāsta Tatjana Ostrovska.

Koncerta programmā skanēs šī gada jubilāra Viļņa Šmīdberga Triosonāte, Jura Karlsona trio "Smilšu laiks", Andra Vecumnieka "Variācijas NYX" un Krista Auznieka "Three", bet pasaules pirmatskaņojumu šajā vakarā piedzīvos Aleksandra Avrameca jaundarbs "Delta" un Lolitas Ritmanis "Lidojums".

Trio "NYX" tiešraides koncerts notiks 20. maijā pl. 18.00 Latvijas Radio 1. studijā un Latvijas Radio 3 "Klasika" tiešraidē. Muzicēs trio dalībnieces – flautiste Anete Toča, vijolniece Tatjana Ostrovska un pianiste Ieva Sarja. Koncertu vadīs un ar mūziķēm sarunāsies muzikoloģe Signe Lagzdiņa.