Rītvakar, 16. jūnijā, pulksten 19.30 mākslas centrā "Totaldobže", turpinot laikmetīgās mākslas pasākumu sēriju "Laikmetīgās ceturtdienas", laikmetīgo un klasisko akadēmisko mūziku izpildīs trio Nyx dalībnieces – pianiste Ieva Sarja, flautiste Anete Toča un vijolniece Tatjana Ostrovska. Bet jau šobrīd ar Ievu Sarju un Tatjanu Ostrovsku tiekamies "Klasikas" studijā, un par gaidāmo programmu uzzinām plašāk. 

***

Nyx Trio ir 2011. gada beigās izveidota kamermūzikas apvienība, kā sastāvā ir pianiste Ieva Sarja un LNSO mūziķes - flautiste Anete Toča un vijolniece Tatjana Ostrovska.

Nu jau rit desmitais gads kopā muzicējot, iestudējot dažādas kamermūzikas programmas un veidojot multimediālas koncertprogrammas, aktīvi koncertējot gan Latvijā, gan ārpus tās. Ansambļa pastāvēšanas laikā tas iestudējis ļoti plašu repertuāru, atskaņojot gan slavenākos Rietumeiropas komponistu, gan Latvijas skaņražu opusus sastāvam flauta, vijole un klavieres. Tāpat arī “Nyx Trio” ik gadu aktīvi meklē retumus, īpašu uzmanību, protams, veltot latviešu komponistu retāk atskaņotiem vai pat aizmirstiem skaņdarbiem.

Mākslas centrā "Totaldobže" Nyx Trio izpildīs koncertprogrammu PIECAS MEDITĀCIJAS.

Klusuma meditācija
J.S.Bahs - Adagio no Sonātes vijolei solo BWV 1001
M. Vērmane - "Ēnas" vijolei solo

Dzimtas meditācija
I. Zemzaris - "Mēnesnīca"

Dabas meditācija
P. Vasks - Sonāte flautai un alta flautai solo

Pašizpausme
A.Grīnups - Sonāte flautai, vijolei un klavierēm

Pilsētas meditācija
A.Kalējs - "Meitene linu krāsas zirgā", "Sapnis", "Satikšanās lietū", "Tokāta".

PIECAS MEDITĀCIJAS ir stāsts par mūsdienu cilvēku, par viņa spēka un iedvesmas avotiem, ceļu pie sevis, kas rezultējas pašizpausmē un jaunradē. Stāsts par nulles punktu cilvēkā, par aizturētu elpu pirms kā jauna tapšanas. Kā mūzika veidojas no vienas skaņas, glezna no krāsas piliena un stāsts no viena pateikta vārda. Un bieži mākslinieks nezin, kāds būs gala iznākums. Tas arī nav svarīgākais. Būtiskais ir ceļš. Kas mēs esam? Kur mēs ejam? Kam šajā dzīvē ir jēga? Un skaidrs ir tas, ka atbilde mums nevienam šajā dzīvē nebūs sasniedzama, tomēr svarīgi ir dalīties, svarīgi ir izstāstīt, izgleznot un izspēlēt savu pieredzi, savas atziņas.