14. aprīlī Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” uz koncertu “Stīgu serenāde” aicina Trio Baltia - vijolniece Paula Šūmane, altiste Jevgēnija Frolova un čelliste Anna Veselova. Augstāko muzikālo izglītību viņas guvušas Austrijā un sadarbojas jau kopš studiju laikiem. Koncerta programmā - Franča Šūberta, Ludviga van Bēthovena, Zoltāna Kodāja, Ģerģa Ligeti un Ernsta Dohnāņi skaņdarbi.

Sarunā ar Dāvi Eņģeli tuvāk aplūkots Ernsta Dohnāņi viszināmākais darbs, kurš programmas centrā - Serenāde stīgu trio - un risināta saruna par vēsturiskajiem kontekstiem, kas koncerta skaņdarbus saauž tuvāk vienu otram. Uzzinām par Trio Baltia darbu ar tiem stīgu trio opusiem, kurus rakstījuši latviešu komponisti, un plāniem ierakstīt jaunu albumu.


Bēthovena stīgu trio ir Vīnes skolas tradīcijās ieturēts darbs, kurš ir piepildīts ar piesātinātiem dialogiem un teju simfonisku skanējumu. Šūberta Pirmais stīgu trio tika rakstīts ģimenes stīgu kvartetam, kurā viņa brāļi spēlēja vijoli, tēvs - čellu un pats komponists – altu.  Savukārt Zoltāns Kodājs komponēja nelielo Intermezzo laikā, kad bija uzsācis savus ceļojumus pa Ungāriju tautas melodiju vākšanas un apkopošanas nolūkos. Ģerģa Ligeti Sonāte čellam solo pieder pie cita mūzikas laikmeta. Lai arī mūzikas valodas ziņā tā nav tik moderna kā citi šī laika darbi, ietver daudzus ungāru tautas mūzikas motīvus.  Koncertprogrammas noslēgumā -  Ernsta fon Dohnāņi Serenāde, kas kļuvusi par vienu no viņa slavenākajiem darbiem un ietilpst stīgu trio zelta repertuārā.