"Klasikā" tiekamies ar ērģelnieci Edīti Alpi un Jūrmalas mūzikas skolas projektu vadītāju Diānu Annu Ritenbergu. Sarunas centrā - ideja par DubuLtu digitālās koncertzāles atvēršanu.

Pirmās ziņas par koncertdzīvi Dubultos datētas jau 19. gadsimtā, kad Kūrmājā notika klasiskās mūzikas koncerti dažādu Latvijas orķestru izpildījumā.

Dubultu koncertzāle, kas atrodas jaunajā Jūrmalas mūzikas vidusskolas ēkā, savus klausītājus sāka aicināt pirms trim gadiem, 2018. gada rudenī – Latvijas valsts simtgades gadā, kad Jūrmalas pilsētas dome atklāja Dubultu kultūras kvartālu. Līdz ar jaunās kultūrtelpas atklāšanu, savu darbību Jūrmalas Mūzikas vidusskolā uzsāka arī Dubultu akustiskā koncertzāle, kuras skaņas akustika šobrīd ir viena no labākajām Latvijā.

Dubultu koncertzāle ir nozīmīga skatuve, kuras misija ir kļūt par jauno mūziķu pirmo profesionālo skatuvi un starta punktu tālākai mākslinieka izaugsmei. Tā ir skatuve, kur pilnveidoties, skatuve, kur skan pirmie panākumi. Koncertzāle, kur nākt iedvesmoties, mācīties. Saikne starp topošo un jau profesionālo mūziķi.

Pandēmijas laiks ar ierobežojošiem noteikumiem veicinājis ieviest digitālos audzēkņu koncertus, kā arī piedāvāt iespēju veidot kvalitatīvus koncertierakstus profesionāliem mūziķiem, tā veidojot savstarpēju sadarbību un pieredzes apmaiņu, kā arī straumējot šos koncertierakstus bez maksas visā pasaulē.

Ideja par Dubultu digitālās koncertzāles izveidi radās skolas 60. jubilejas mācību gadā, kas sakrita ar pandēmijas laiku.

Dubultu digitālo koncertzāli atklās trīs digitālie ieraksti: skola sadarbībā ar absolventiem, esošajiem audzēkņiem un režisoru Artūru Hnikinu izveidojusi trīs kvalitatīvus mūzikas ierakstus, kuros piedalās vijolniece Elīna Bukša, pianists Endijs Renemanis, vokālās klases audzēknis Daniils Lugovskis, ērģelniece Edīte Deksne un operdziedātāja Evija Martinsone.

Līdz ar 28. maiju tiks atklāta arī Dubultu Digitālās koncertzāles Facebook lapa, kas ļaus sekot līdzi aktuālajiem notikumiem, koncertiem un ierakstiem koncertzāles virtuālajā un ar laiku arī klātienes vidē.