10. novembrī plkst.16:00 Kultūras pilī “Ziemeļblāzma” balles noskaņu pilī varēs izbaudīt koncertprogrammā “Vīnes balle”.

Programma veidota kā neliels teatrāls uzvedums ar galma atmosfērai raksturīgu atribūtiku – parūkām, tērpiem un grimu. To visu piedāvā Latvian Sound Quartet – četras jaunas, brīnišķīgas dāmas, kuras klausītājus valdzina ar savu atraktīvo priekšnesumu un arī muzikālajām kvalitātēm. Kvarteta sastāvā muzicē obojiste Jana Zeļenska, vijolniece Līva Plociņa-Janova, čelliste Māra Botmane un pianiste Roksana Tarvide.

Ar ko mūziķēm pašām asociējas jēdziens – Vīnes balle? "Balle Vīnē, manuprāt, cilvēkiem pirmām kārtām asociējas ar pirmo janvāri, bet mūsu gadījumā tas ir ieskats senākos laikos, kas ir ne tikai Štrausa laiks, bet nedaudz arī pirms tam – Mocarts, Haidns, arī Bēthovens. Balle Vīnē – nosaukums ir visaptverošs," skaidro Māra Botmane.

"Ar šo programmu vēlējāmies atiet no ikdienas burzmas, problēmām, pelēkās ikdienas," kolēģi papildina Roksana Tarvide.

"Gribējām radīt svētkus mūzikā, lai cilvēkiem, kuri klausīties, rodas svētku sajūta – lai viņi aizmirst visas problēmas, jo šo programmu viscaur caurstrāvo dzīvesprieks, gaišums – visi skaņdarbi ir ļoti, ļoti pozitīvi.

Tāpēc klausītāji, kuri atnāks uz koncertu, to noteikti izjutīs. Svētku sajūtu radīsim arī ar atribūtiku – nebūs tā, ka mēs tikai spēlēsim. Būs mazi pārsteigumi, viss būs lā neliels iestudējums. Jana, mūsu obojiste, ir ļoti talantīga šuvēja, tad nu viņa mums šo un to sagādājusi."

"Turklāt visu esam uzņēmušās pašas uz saviem stiprajiem pleciem," smejoties stāsta čelliste.

Vairāk un plašāk šeit!