Starptautiskais Baltijas baleta festivāls šogad svin 30. gadskārtu, un 23. oktobrī tas sāksies ar bezmaksas koncertu ”Četras dejas stihijas” tirdzniecības centra ”Origo” ātrijā.
Festivāla mākslinieciskā direktore Lita Beiris: “Šis festivāls ir iespēja atskatīties uz milzīgu un nozīmīgu posmu dejas pasaulē Latvijā.
Pēdējo trīsdesmit gadu laikā šeit ir viesojušies izcili dejotāji un izdejotas brīnišķīgas izrādes no visas pasaules.
Taču atklāšanas koncerts vienmēr ir bijis nozīmīgs ar divām lietām – pirmkārt, tas vienmēr ir bijis pieejams ikvienam interesentam, jo notiek pašā pilsētas sirdī. Otrkārt, šī ir iespēja baudīt Latvijas dejas izcilības. Esmu no sirds pateicīga ikvienam, kas piedalās šajos festivāla atklāšanas koncertos, daloties ar savu talantu un aizrautību uz deju.”
Koncerta programmā deju stilu daudzveidība Latvijas jauno horeogrāfu un dejotāju sniegumā, tos vieno festivāla moto "No klasikas līdz avangardam". Atklāšanas koncertā piedalīsies Rīgas Baleta skola, baleta un deju studijas “Grande”, “Benefice”, “Buras”, “Demo”, “Dzirnas” un tautas deju ansamblis “Vektors”.
Šogad festivālā Rietumi satiksies ar Austrumiem, jo viesizrādes Latvijā sniegs gan džeza dejas kompānija no Amerikas ”Giordano Dance Chicago”, gan Pekinas Dejas akadēmijas dejotāji no Ķīnas, bet līdz 29. oktobrim t/c “Origo” (1.stāvā pie B ieejas) iespējams apskatīt afišu izstādi, kurā redzama festivāla attīstība no pirmajām izrādēm un drosmīgiem eksperimentiem līdz starptautiski atzītiem māksliniekiem un spilgtiem laikmetīgās un klasiskās dejas notikumiem.
Ieteikt
Latvijas Radio aicina izteikt savu viedokli par raidījumā dzirdēto un atbalsta diskusijas klausītāju starpā, tomēr patur tiesības dzēst komentārus, kas pārkāpj cieņpilnas attieksmes un ētiskas rīcības robežas.
Pievienot komentāru
Pievienot atbildi
Lai komentētu, ienāc arī ar savu draugiem.lv, Facebook vai X profilu!
Draugiem.lv Facebook X