22. novembrī pulksten 19 Mazajā ģildē 23. Starptautiskā Baha kamermūzikas festivāla ietvaros koncertu sniegs divi brīnišķīgi un starptautiski atzīti latviešu pianisti – Daumants Liepiņš un Aurēlija Šimkus, muzicējot gan solo, gan duetā. Bet jau šobrīd ar Aurēliju tiekamies "Klasikas" studijā.

Runājam par jaunās mākslinieces šībrīža dzīves krustcelēm: par maģistrantūras studijām Latvijas Mūzikas akadēmijā un studijām Itālijā, kuras izdodas veiksmīgi apvienot. Arī par pedagogu izvēli un to, ko no viņiem mācīties un kas mācību procesā ir vissvarīgākais. Vēl arī par to, kas mainījis Aurēlijas domas par kamermuzicēšanu kopā ar vēl vienu pianistu, par sadarbību ar Daumantu Liepiņu un skaņdarbu izvēli 22. novembra koncertam: citstarp māksliniece atklāj, kā pie viņas nonākušas Reinharda Fēbela "Fūgas mākslas" notis.

Visbeidzot, pianiste pastāsta arī par citiem drīzumā gaidāmajiem koncertiem, no kuriem tuvākais Ungurmuižā jau pirms Ziemassvētkiem!      

Vizītkarte

Aurēlijas Šimkus starptautiskā karjera aizsākās 16 gadu vecumā, kad vācu ierakstu kompānija Ars Produktion izdeva viņas solo albumu Scherzo. Žurnāls Piano News to atzina par mēneša albumu, rakstot, ka "Aurēlija Šimkus ir izcila pianiste un īsts atklājums".

Par savu otro solo albumu Bach. Ich ruf’ uz Dir Aurēlija ieguva vienu no Eiropas prestižākajām klasiskās mūzikas godalgām Echo Klassik kategorijā "Gada jaunais mākslinieks".

Aurēlija ir piedalījusies festivālos Interlaken Classics, Kisingenes vasara, Kurta Veila festivālā, Bonnas Šūmaņa festivālā, festivālā "Rītdienas meistari" u.c. Viņa ir uzstājusies tādās koncertzālēs kā Berlīnes Filharmonija, Cīrihes Tonhalle un Dortmundes Konzerthaus, muzicējusi kopā ar Anglijas kamerorķestri, Varšavas simfonisko orķestri, Dortmundes filharmonisko orķestri, Gruzijas kamerorķestri, kamerorķestri Orpheum, Freiburgas filharmonisko orķestri, Reinzemes-Pfalcas filharmonisko orķestri un citiem kolektīviem.

Pašu pirmo solokoncertu Aurēlija Šimkus sniedza vienpadsmit gadu vecumā Kauņas Starptautiskajā kamermūzikas festivālā. 15 gadu vecumā viņa tika uzaicināta piedalīties KlavierOlymp konkursā Bādkisingenē, kur ieguva 3. vietu.

2014. gadā viņa saņēma Dortmundes Mocarta biedrības stipendiju, kas nodrošināja iespēju muzicēt daudzviet Vācijā. 2016. gadā viņa tika uzaicināta piedalīties Epānas Klavieru akadēmijā Itālijā, kur tiek turpinātas pianista Arturo Benedeti-Mikelandželi aizsāktās meistarklašu tradīcijas.

Emīla Dārziņa mūzikas vidusskolā Aurēlija Šimkus mācījās pie prof. Sergeja Osokina. Vēlāk turpinājusi studijas Ķelnes Mūzikas un dejas augstskolā pie prof. Klaudio Martinesa - Mēnera un Zviedrijā pie prof. Jūlijas Mustonenas-Dālkvistas.