17. februāra vakarā koncertzālē "Latvija" Ventspilī gaidāms ēģelnieces Ivetas Apkalnas un Valsts Akadēmiskā kora "Latvija" koncerts diriģenta Māra Sirmā vadībā. Pārmijās tiekamies ar ērģelnieci Ivetu Apkalnu.

Latvijas Radio 3 "Klasika" studijā Iveta Apkalna, kā allaž smaidīga, iedvesmojoša un enerģiska, ierodas no Parīzes, pirms tam piestājusi savās mājās Berlīnē, pēc tam mājās Rīgā un tam pa vidu vēl paspējusi satikt draudzenes uz rīta kafiju.

"Jāteic godīgi, kad devos Ziemassvētku brīvlaikā kopā ar bērniem, mēs bijām tālu siltajās zemēs, atgriežoties mājās, es iedomājos, ka vajadzētu salikt savā mājaslapā savu koncertu kalendāru.

Man likās, ka es visu zinu. Bet, kad sāku praktiski ar šo lietu nodarboties un tik tiešām iegrāmatot savu koncertkalendāru un koncertu vietas elektroniski, kā arī aptvert programmas, es sapratu, ka tā gūzma un ģeogrāfija ir ļoti, ļoti plaša.

Tas mani, protams, priecē, bet man kā ērģelniecei vienmēr ir jārēķinās ar papildu laiku, dienām un naktīm. Un, to visu sarēķinot un aplūkojot, ka, piemēram, viena mēneša laikā jābūt desmit dažādās vietās ar deviņām atšķirīgām programmām, kas, protams, ir uz deviņiem atšķirīgiem instrumentiem, kam pa vidu es tomēr gribu arī "iespraukties" mājās un samīļot savus bērnus, es sapratu, ka tiešām – darba šopavasar būs daudz!"

Iveta Apkalna ļoti gaidot uzstāšanos Londonas Dienvidu centra Karaliskajā festivāla zālē, kas atzīmēs savu ērģeļu septiņdesmito jubileju. Tur viņai būs gods spēlēt solo koncertu kā šīs jubilejas svētku pasākumu. 

"Tāpat es, protams, priecājos, ka šajā sezonā esmu rezidējošais mākslinieks Cīrihē, atjaunotajā Tonhalles zālē. Tur man ir iespēja spēlēt daudzas reizes ļoti dažādas programmas. Manas rezidences izskaņā gaidāma mana programma kopā ar kori "Latvija". Tāpat spēlēšu gan Esenē, gan Prāgā, gan Budapeštā (smejas), gan arī Dānijā, Ālborgā. Bet ļoti, ļoti gaidu jau tagad saullēktu, kad, es ceru, ka klausītāji jau var  ierakstīt savā kalendārā - 14. jūlijā pulksten 4.30 no rīta, Saullēkta koncerts Dzintaru pludmalē."

Sarunā arī par Ivetas Apkalnas ērģelnieces ikdienu, repertuāru, plašāk par sestdien gaidāmo koncertu Ventspilī, kā arī citiem šogad plānotajiem muzikālajiem notikumiem Jūrmalā un Rēzeknē.