Ceturtdien, 30. maijā, kultūrbārā Aleponija  notiks otrais no pieciem Dzejas slamiem Rīgā šī gada pasākumu sērijā, kurā iecerēti pieci slami Rīgā, Daugavpilī un Liepājā – trīs. Sērija noslēgsies ar Latvijas Nacionālo Dzejas slameru čempionātu novembrī, kurā tiks uzaicināti piedalīties visi sērijas slamu finālisti, bet uzvarētājs pārstāvēs Latviju Eiropas Dzejas slameru čempionātā Košicē.
Šo Dzejas slamu vadīs Totaldobže mākslas centra izveidotājs un viens no Dzejas slamu aizsācējiem Rīgā – Kaspars Lielgalvis.
Žūrijā – literāts Rihards Bargais, dzejniece Inga Pizāne un auditorija.

Kopā ar mākslas centra "Totaldobže" izveidotāju Kasparu Lielgalvi un dzejniecēm Anastasiju Jefremovu un Ingu Pizāni Dzejas slamu tveram plaši - kas tas ir, no kurienes nāk? Kāda bija nepieciešamība pēc šī formāta 2010. gadā, kad izskanēja pirmie dzejas slami Latvijā? Kādas raksturības vērojamas Latvijas dzejas slamu pasākumos? Un, galu galā, ar ko dzejas slams atšķiras no dzejas lasījuma? Atbildes klausieties ierakstā, kurā klausījāmies arī Lienes Tīģeres slamu ierakstā un Anastasijas Jefremovas dzejas lasījumu uz vietas studijā.

Dzejas slams ir runātās dzejas (spoken word) konkurss, kurā piedalīties ir aicināts ikviens, kas raksta dzeju un vēlas ar to dalīties ar citiem. Dalībnieki sacenšas ne tikai dzejas rakstīšanas mākslā, bet arī izpildījumā.Totaldobže mākslas centra organizētajos Dzejas slamos vienmēr darbojas arī žūrija, kas priekšnesumus komentē, analizē vai dod padomus. Šoreiz žūrijā aicināti literāts Rihards Bargais un dzejniece Inga Pizāne.


Totaldobže mākslas centrs organizē Dzejas slamus Latvijā kopš 2010. gada.  Pērn Totaldobže mākslas centrs sarīkoja pirmo Latvijas Nacionālo Dzejas slameru čempionātu, kurā uzvarēja liepājniece Liene Tīģere (Rebeka Zvirbule) un attiecīgi arī pirmo reizi Latvijas vēsturē pārstāvēja Latviju Eiropas Dzejas slameru čempionātā Antverpenē, Beļģijā, šī gada janvārī.