10. martā uz Ķelnes filharmonijas skatuves kopīgā koncertprogrammā tikās Valsts kamerorķestris Sinfonietta Rīga diriģenta Normunda Šnē vadībā un pazīstamais franču čellists Žans Gijēns Keirass. Par orķestra debiju šajā nozīmīgajā koncertvietā stāsta orķestra mākslinieciskā producente Baiba Kurpniece.

Koncerta programmā iekļauta igauņu komponista Erki Svena Tīra "Bāka" un norvēģu skaņraža Rolfa Vallina opuss 15 stīginstrumentiem Ground, kā arī divi Jozefa Haidna lielformas opusi – Čellkoncerts Domažorā un viena no Londonas cikla simfonijām.

Franču čellistu Žanu Gijēnu Keirasu latviešu klausītāji ir iepazinuši jau 2015. gadā, Sinfonietta Rīga 10. sezonas atklāšanas koncertā Lielajā ģildē. Virtuozā franču mūziķa un Sinfonietta Rīga viesošanās Ķelnē ir likumsakarīgs šīs radošās sadarbības turpinājums. Keirasam svarīgs ir izzināšanas prieks, saturiskā daudzveidība, fokusēšanās uz mūzikālā vēstījuma būtību. Keirass uzskata, ka emocionāli spilgtu muzikālo pārdzīvojumu radīšanai nepieciešama komponista, atskaņotājmākslinieka un publikas iekšējās motivācijas sinhronitāte. Šo vienkāršo mācību Keirass guvis sadarbojoties ar leģendāro franču vizionāru, komponistu un diriģentu Pjēru Bulēzu, ar kuru viņu vienojušas ciešas mākslinieciskās saites daudzu gadu garumā.

Viena no redzamākajām Eiropas kultūras citadelēm, Ķelnes filharmonija savas durvis klausītājiem vēra 1986. gadā. Pēc arhitektu Pētera Buzmana un Godfrīda Haberera projekta tapušajā ēku kompleksā ietilpst virkne federālas un nacionālas nozīmes kultūras institūcijas: Ķelnes filharmonija, modernās mākslas forums - Ludviga muzejs, Ziemeļreinas-Vestfālenes kino muzejs un Mākslas literatūras bibliotēka.